wrz 19 2022

Stół w stylu VINTAGE

Czy na stole zawsze muszą królować zestawy kawowe i obiadowe o jednakowym wzornictwie?
A może by tak łamać konwenanse?
Zobaczcie jak niesamowicie prezentuje sie stół w stylu vintage z porcelaną z różnych serwisów w roli głównej .
Każda filiżanka jest inna, dzbanek, mlecznik czy talerzyki również - cudowna zbieranina pięknej porcelany.
Na początku wystarczy trzymać się motywu przewodniego jaki chcemy utrzymać np. różany wzór, kolor czy wyraźne złocenia - efekt będzie zachwycający.
Zapraszamy do przegladania bogatej oferty naszego sklepu - przepieknej porcelany na kazdą okazję i na każdą kieszeń.
wrz  19  2022
Więcej
lut 01 2022

Rękodzieło z naszej pracowni ceramicznej

Pomysł powstania działu z rękodziełem kołatał sie nam po głowie od dawna.

Dzisiaj pojawiły się pierwsze przedmioty, które wyszły z naszej małej pracowni ceramicznej. 

Tworzenie ceramiki to nasza pasja zaczynaliśmy od zajęć na kółku plastyczno - ceramicznym a teraz po latach postanowiliśmy iść własną drogą, która pozwoli nam pójść o krok dalej, rozwijać się i realizować nasze wizje...

Każdy przedmiot, który powstaje naszej pracowni nie powstaje z myślą o sprzedaży - wkładamy w niego całe serce... tak jakbyśmy robili go dla siebie, ciągle poszukujemy stylu i własnej drogi, którą chcemy podążać a niespokojny duch nie pozwala nam osiąść na laurach.

Choć ceramika użytkowa jest chyba w każdym domu i pewnie "dobrze" się sprzedaje to my jednak pokochaliśmy ceramikę ozdobną - może i przez to jest nam dużo trudniej ale za to jaka jest satysfakcja :).

Dzielimy się z Wami naszą pasją - niech idzie w świat !

lut  01  2022
Więcej
paź 28 2021

Niesamowite cebulaki !

Słynna porcelana ze wzorem cebulowym, jest piękna i bardzo efektowna - zachwyca całe pokolenia starych i młodych można powiedzieć, że znają ją niemal wszyscy.

Tradycyjna porcelana jest malowana kobaltem, nabiera pięknego wyrazistego koloru dopiero poszkliwiona i wypalona w piecu ceramicznym. Cały proces może wydawać się bardzo prosty, jednak jest przeciwnie.

Kobaltowy barwnik musi być nakładany precyzyjnie, ponieważ bardzo szybko się wchłania co nie pozwala na dokonanie jakichkolwiek poprawek.

Cebulaki są popularne nie tylko ze względu na swoją niepowtarzalną estetykę. Stare wyroby w swych pięknych wzorach niejednokrotne niosą w sobie historię i zaszyfrowane symbole, których dopatrują się  pasjonaci, miłośnicy i kolekcjonerzy tej porcelany.

W naszym sklepie znajdziesz wiele pięknej porcelany ozdobionej wzorem cebulowym !

paź  28  2021
Więcej